سمساری کرج

علت خرید و استفاده از کالای دسته دوم

خرید کالای دست دوم می تواند به شما در پس انداز کمک کرده و از خرابی محصولات جلوگیری کند؛ اخیراً بسیاری از افراد اقلام مورد علاقه خود را از سمساری کرج خریداری کرده اند ، زیرا در تلاش هستند که بودجه خانه خود را بهبود بخشند.

خرید دست دوم به این معنی است که هر قیمتی که می پردازید فقط نیمی از قیمت اصلی است؛ کالاهای دست دوم  درصد زیادی از بازار خرده فروشی و سمساری آنلاین کرج را به خود اختصاص داده است.

خرید دست دوم می تواند یک برد باشد

خرید محصولات دسته دوم مورد علاقه از سمساری کرج می تواند تعدادی از نیازهای شما را برطرف کند؛ آنچه را می خواهید با کسری از هزینه ای که برای آن می پردازید کاملاً جدید دریافت می کنید و به دلیل بازیافت محصولات ، به محیط زیست نیز کمک می کنید.

جستجوی مغازه ها و سمساری کرج گلشهر یا وب سایت های دست دوم برای آنچه می خواهید و پیمایش در لیست ها و عکس های بی پایان ، با تعجب به اینکه در آخر چه نتیجه ای خواهید داشت ، بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

بر اساس تحقیقات جدیدی که به طور انحصاری در هفته بازاریابی انجام شده است ، یک سوم مصرف کنندگان بیش از 12 ماه قبل کالاهای دست دوم خریداری می کنند و زنان بیشتر از خرید کالاهای  دست دوم خوشحال هستند.

 

سمساری کرج

 

 

سمساران از چه راه‌هايي صاحب اموال دست دوم مي‌شوند؟

امروزه مقوله چشم و هم‌چشمی مردم را دچار چالش كرده است، به‌گونه‌ای كه وسیله‌ای را خریداری می‌كنند و پس از مدت كوتاهی با توجه به چشم و هم چشمی نسبت به فروش یا تعویض آن اقدام می‌كنند كه این موضوع یك خرج هنگفت برایشان به همراه دارد.

سمساران علاوه بر این موضوع از راه دیگر هم صاحب اموال دست‌دوم می‌شوند. به این ترتیب كه كارخانه‌داران اقدام به تعمير برخی از اجناس نو مي‌كنند كه در حین حمل و نقل آسیب می‌بینند یا با مشكل مواجه می‌شوند؛ اما دیگر نمی‌توان آن را دستگاه نو محسوب كرد و به عنوان آكبند فروخت و به همین دلیل به سمساری‌ها مراجعه می‌شود و این دستگاه‌ها با قیمت‌های پایین به آنها فروخته می‌شود. شاید این وسایل برای كادو دادن مناسب نباشد، اما برای مصرف‌كننده‌ها خوب است.

تغییر و سبک خرید اجناس

با اشاره به تغییر شرایط بازار در خرید و فروش؛ اجناس دست دوم به دنبال اتفاقات اخیر در اقتصاد کشور چشمگیر شده است. با گرانی‌های اخیر و افزایش قیمت اجناس و کالاها بسیاری این تصور را دارند که کسب و کار سمساری کرج  و امانت‌فروشان، سکه است در حالی که اتفاقات اخیر این روزها باعث شده تا بازار اجناس دست دوم ملتهب شود.

امروز شاهدیم که با توجه به کاهش توان مالی مردم و کم شدن قدرت خرید، از یک طرف تقاضا برای خرید اجناس دست دوم به شدت افزایش یافته ولی در عین حال به دلیل همین گرانی‌ها و کاهش بنیه مالی و توان خرید، مردم و خانه‌دارها رغبتی برای فروش کالاها و اجناس دست دوم خود ندارند.

با توجه به اختلاف قیمت شدیدی که بین قیمت فروش اجناس دست دوم و هزینه‌ای که باید برای خرید همان کالا متحمل شوند، ترجیح می‌دهند تا بیشتر از کالاهای دسته دوم در سمساری در کرج  خریداری و استفاده کنند.

 

سمساری در کرج

 

نکات قابل توجه هنگام خرید لوازم دسته دوم

عده ای معتقدند اجناس دسته دوم لوازمی هستند که نباید کارکرده خریداری شوند. اما در بسیاری از سایت های معتبر بازار دست دوم و سمساری کرج ، محصولات کارکرده روزانه خرید و فروش می شوند.

لازم است لیست موارد مهمی که باید چک شود را برای خرید کالای دسته دوم که حمل و نقل آن دشوار و هزینه بر است را بدانیم، همچنین به دقت ظواهر و کارکرد مورد توجه قرار بگیرد، چرا که در پیدا کردن  ایرادات پس از خرید، حتی اگر فروشنده حاضر به پس گرفتن باشد، هزینه و زمان اضافی متحمل خواهید شد.

نکته دیگری که در ظواهر دستگاه باید چک شود، عدم وجود ضربه در دیواره های داخلی و زیر کالا است. به علاوه مطمئن شوید به راحتی قابل استفاده باشد و پیش از خرید تمامی موارد را بررسی کنید.

مشكلات سمساری

اما هر صنفي مشكلات مخصوص به خود را دارد و اين صنف نيز از اين قاعده مستثني نيست. به عنوان مثال وانت‌بارها بدون آنكه مجوز خاصی داشته باشند اقدام به خرید و فروش اجناس از محله‌ها می‌كنند كه به گفته رييس اتحاديه، این موضوع پیگیری شده و با شهرداری نيز مذاكره شده كه از فعالیت این نوع خریداران جلوگیری شود، اما همچنان وانت‌بارها این كار را انجام می‌دهند.

از تجارب دیگران در خرید کالای کارکرده کمک بگیرید

مشورت و استفاده از تجارب دیگران به‌ ویژه کسانی که به آن‌ها اعتقاد داریم، کمک زیادی در خرید وسایل کارکرده در سمساری کرج به ما می کند. مخصوصا اگر دستگاه انتخابی دسته دوم باشد.

شبکه‌های اجتماعی هم می‌تواند محل مناسبی برای تحقیق و بررسی محصولات شرکت‌های مختلف باشد. البته به شرطی که از نظرات کاربران سایت‌های معتبر و قابل اعتماد استفاده کنید. معمولا مردم از کیفیت،مشخصات،کارایی و … لوازمی که خریداری کرده‌اند، برای بقیه کاربران توضیح می دهند.