معرفی کامل سمساری کرج

معرفی کامل سمساری کرج

در این مقاله قصد معرفی کامل سمساری کرج را داریم. بدین منظور نیاز  به آشنایی مختصری با مراحل راه‌اندازی یک سمساری در کرج یا یک سمساری در تهران را داریم. در ادامه به بیان مراحل کار سمساری خرید لوازم دست دوم که کار خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهد، خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید سمساری به مکانی گفته می‌شود که در آن خرید و فروش لوازم و یا کالاهای دست دوم صورت می‌گیرد. در واقع سمساری‌ها به عنوان مکانی امن برای خرید و فروش کالاهای دست دوم و کارکرده در نظر گرفته می‌شود. از این رو نام دیگر سمساری، امانت فروشی نیز می‌باشد.

در واقع بدین معنا که شما می‌توانید با خیالی آسوده و البته اطمینان خاطر لوازمی که قصد فروش آن‌ها را دارید، در سمساری به امانت بگذارید تا سمسار پس از فروش آن‌ها، با در نظر گرفتن سهمی از فروش برای خود باقی را به شما تحویل دهد. سمساری کرج نیز با سال‌ها سابقه در زمینه خرید و فروش انواع لوازم خانگی و کالاهای دست دوم مانند چینی جات، عتیقه جات، کتاب و مجلات قدیمی و ... دارای سابقه درخشانی در این زمینه می‌باشد.

سمساری‌ها را معمولا جزء افراد مورد اعتماد محل قرار می‌گیرند. این افراد به نوعی سنگ صبور محل و امین مردم محل نیز به شمار می‌آیند. معمولا مردم محل هنگام نیاز به پول نقد و یا در گرفتاری‌ها به سمساری محل مراجعه کرده و برای رفع مشکل خود چاره‌ای می‌اندیشند.

در این هنگام سمساری کرج اگر توانایی خرید کالای دست دوم از افراد محل را داشته باشد، حتما به این کار اقدام خواهد کرد و همچنین سعی می‌کند که کالای دست دوم را با بالاترین قیمت ممکن از فرد خریداری کند تا هم اصل مشتری مداری و هم اصل همسایگی را در نظر گرفته باشد. اما آیا واقعا هر فردی می‌تواند به عنوان یک سمسار، سمساری در کرج یا سمساری در تهران داشته باشد؟ به عبارتی دیگر چه شرایطی برای داشتن سمساری خرید لوازم دست دوم لازم است؟

برای داشتن سمساری باید مراحل خاصی طی شود که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد:

 • درخواست کتبی به شهرداری منطقه
 • ارائه مدارک شناسایی به همراه مدارک مربوط به محل راه‌اندازی سمساری
 • روند تحقیقات پلیس در مورد حسن شهرت و سابقه فرد
 • اعلام نهایی تحقیقات

 

معرفی کامل سمساری کرج

 

سمساری کرج کار خود را چگونه انجام می‌دهد؟

سمساری کرج همچون هر سمساری دیگری مانند سمساری تهران علاوه بر روند معمولی که همیشه در گذشته انجام می‌شده است، با حفظ همان روند یعنی حضور در منزل مشتری و قیمت گذاری بر روی کالاهای مورد نظر برای فروش و همچنین حضور مشتری در سمساری به منظور خرید کالای دست دوم اقدام به راه‌اندازی وب‌سایت آنلاین نیز نموده است که روند جدیدی از خرید و فروش کالاها و اجناس دست دوم را باب کرده است.

در واقع این وب‌سلیت را به عنوان سمساری خرید لوازم دست دوم به صورت آنلاین می‌شناسند. روند کار بدین صورت است که یک قسمت از وب‌سایت مخصوص فروش کالاهای دست دوم است و مشتری با انتخاب این قسمت می‌تواند برای خود یک پروفایل که حاوی اطلاعات شماره تماس و اجناس دست دوم برای فروش دارد را وارد کند.

از مزیت‌های داشتن پروفایل دسته بندی اطلاعات هر شخص می‌باشد. بعلاوه این امکان را برای مشتری فراهم می‌کند که اگر در سایر زمان‌ها نیاز به فروش کالا و یا جنسی داشت از همان قسمت وارد شده و اقدام به وارد کردن اطلاعات و جزئیات کالای دست دوم کند. پس از ساختن پروفایل و وارد کردن اطلاعات جنس یا کالای دست دوم مورد نظر خود در سمساری خرید لوازم دست دوم به صورت آنلاین می‌توانید قیمت پیشنهادی خود را وارد کنید.

در غیر این صورت بسیاری از سمسارها که به این سیستم آنلاین دسترسی دارند، می‌توانند با ارائه قیمت‌های پیشنهادی خود شما را در مشخص کردن ارزش کالای خود همراهی کنند. پس از آن شما در بازه زمانی مشخصی فرصت دارید به پیشنهاد سمسارها به صورت آنلاین جواب نهایی خود را اعلام کنید. این سیستم می‌تواند فواید زیادی در این زمینه یعنی خرید و فروش کالاهای دست دوم ایجاد کند. برای مثال می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • صرفه جویی در وقت به علت کاهش رفت و آمد و جلوگیری از ترافیک
 • صرفه جویی در هزینه‌های ایاب و ذهاب مانند هزینه بنزین خودرو
 •  قرار نگرفتن در موقعیت‌های سخت مانند تعارف با سمسار و بالاجبار قبول کردن پیشنهاد وی
 • دست مشتری در ارائه قیمت برای کالای خود بسیار باز است

موارد بالا تعداد کمی از مزیت‌های استفاده از سمساری خرید لوازم دست دوم به صورت آنلاین می‌باشد. هر سمساری در تهران یا سمساری در کرج بخواهد موفق و مطابق با اصول خرید و فروش روز دنیا پیش رود نیاز به استفاده از یک سیستم آنلاین دارد.

 

معرفی کامل سمساری کرج

 

چه نکاتی را هنگام خرید لوازم دست دوم در سمساری کرج باید رعایت کرد؟

در این قسمت به بیان نکات مهم هنگام خرید لوازم دست دوم در سمساری کرج اشاره خواهیم کرد:

 • قبل از خرید نهایی قیمت کالای مورد نیاز خود را از چند سمساری بپرسید
 • به کیفیت جنس بیشتر از ظاهر آن اهمیت دهید
 • سعی کنید بر سر قیمت نهایی با سمسار چانه بزنید. البته در این مورد زیاده روی نکنید

قبل از خرید هر کالایی به چند سوال پاسخ دهید:

 • آیا واقعا به کالای خریداری شده نیاز داریم؟ به عبارتی دیگر در صورت نخریدن این کالا، کارهایم انجام نخواهد شد؟
 • آیا پولی که در ازای این کالا می‌پردازم منصفانه است؟
 • و در نهایت آیا پولی که برای کالا می‌پردازم برابر با ارزش کالا می‌باشد یا خیر؟

پس از پاسخ به این 3 سوال اگر جوابتان مثبت بود، حتما برای خرید کالای مورد نیاز خود اقدام کنید زیرا در این صورت اقدام به یک خرید کاذب نکرده‌اید و در حقیقت به آن کالا واقعا نیاز دارید.

یکی دیگر از مزیت‌های سمساری خرید لوازم دست دوم به صورت آنلاین نیز همین مورد است که با فراغ بال و خیال راحت کالاهای دست دومی که در وب‌سایت برای فروش موجود است را می‌توانید برانداز کنید و پس از پاسخ به 3 سوالی که در بالا ذکر شد و در صورت مثبت بودن پاسختان به هر 3 سوال برای خرید آن اقدام کنید.

 

 معرفی کامل سمساری کرج

 

خرید و فروش کالاهای خاص در سمساری کرج

پس از ورود به وب‌سایت سمساری خرید لوازم دست دوم متوجه قسمتی خواهید شد که به دسته بندی "کالاهای خاص" مشهور است. پس از اینکه وارد این قسمت شدید، متوجه خواهید شد در این گروه یا دسته، کالاهایی خاص مانند چینی جان، کوزه‌های سفالی، سینی جات و یا به طور کلی اشیای قدیمی قرار دارند و یا کتاب‌ها و مجلات قدیمی. این گروه از کالاها همیشه مورد علاقه عده‌ای از افراد بوده و خواهد بود.

به خصوص افرادی که به "کلکسیونر" یا مجموعه‌دار شهرت دارند. برای مثال برخی از افراد به جمع کردن کوزه‌های سفالی قدیمی علاقه خاصی دارند و حتی از این راه کسب درآمد می‌کنند. به همین خاطر قطعا از دیدن این قسمت از سایت بسیار لذت خواهند برد! طبیعی است هر چقدر قدمت این کالاها بیشتر باشد، هزینه‌ای که برای پرداخت آن می‌دهید نیز بیشتر است.

البته در این بین بایستی مراقب افراد سودجو نیز باشید. زیرا ممکن است با استفاده از ترفندهای خاصی در رنگ آمیزی و قدیمی سازی اشیا سعی در بالا بردن تصنعی قدمت یک شی داشته باشند. در این صورت بهتر است قید معامله با اینگونه افراد را بزنید! برای مثال افرادی هستند که یک شی را با ترفندهای مختلف قدیمی نشان داده و سپس برای مدتی آن را زیر خاک پنهان کرده و بعد از گذشت مدت زمانی همان شی را به بهانه قدمت طولانی داشتن از خاک بیرون آورده و با بیان اینکه شی بسیار قدیمی و کمیاب است اقدام به فروش آن می‌کنند.

حتی در این میان هستند افرادی که از اینگونه کالاها با عنوان "زیر خاکی" یاد می‌کنند! ناگفته نماند همانطور که حتما همه شما می‌دانید خرید و فروش کالاهایی با این عنوان به علت قرار گرفتن در میراث ملی و فرهنگی کشور جرم به حساب خواهد آمد.

 

معرفی کامل سمساری کرج

 

سمساری خوب در کرج با در نظر گرفتن تمامی این موارد اقدام به خرید  و فروش کالاهای دست دوم و همچنین معرفی و نمایش کالاهای خود در وب‌سایت سمساری خرید لوازم دست دوم خواهد کرد. البته شاید از نظر بعضی از مشتریان اثبات اصل بودن جنس و یا کیفیت جنس کمی در این حالت دشوار باشد اما در این مورد نیز قوانینی وجود دارد. برای مثال اگر کیفیت و یا اصالت جنس تایید نشود، مشتری در بازه زمانی مشخصی قادر به عودت جنس خواهد بود.

با این حال تمامی مشخصات و اطلاعات به همراه جزئیات کامل کالا در قسمت معرفی کالا و شرح جزئیات وارد شده است و در صورتی که خلاف گفته‌های سمسار آنلاین ثابت شود، مشتری قادر به عودت جنس و استرداد پول خود خواهد بود. همچنین برای افرادی که همچون گذشته خواهان استفاده از خدمات حضوری سمساری در کرج یا سمساری در تهران و یا به طور کلی سمساری در محل زندگی و یا کار خود هستند، گزینه‌ای به نام "پیدا کردن نزدیک‌ترین سمسار" وجود دارد.

این افراد که معمولا علاقه‌ای به استفاده از خدمات آنلاین ندارند و رابطه خیلی خوبی با تکنولوژی ندارند، با انتخاب این گزینه و تماس با سمساری کرج و یا سمساری تهران می‌توانند برای فروش کالای خود و یا حتی خرید کالای مورد نیاز خود حضوری به سمساری مراجعه کنند.

با این حال برای هر سمسار موفقی لازم است تا علاوه بر حفظ شکل قدیمی کسب و کار خود با ارائه خدمات سمساری خود به صورت آنلاین نیز آشنا باشد و علاوه بر این تغییراتی در ظاهر سمساری خود به منظور جلب مشتری بیشتر نیز بدهد تا از این قافله عقب نماند و مانند خیلی از سمساری‌های دیگر کارش به تعطیلی نکشد!