معرفی کامل سمساری در تهران

معرفی کامل سمساری در تهران

در این مقاله قصد معرفی کامل سمساری در تهران را داریم. بدین منظور نیاز  به آشنایی کامل با مراحل راه‌اندازی  یک سمساری خوب و خدماتی که در آن ارائه می‌شود، داریم. با ما همراه باشید.

به زبان ساده سمساری به جایی گفته می‌شود که در آن کالاهای دست دوم خرید و فروش می‌شود. علاوه بر لوازم دست دوم در سمساری تهران، لوازم دیگری مانند عتیقه جات، چینی جات، بلوری جات و ... نیز به فروش می‌رسد. سمساری از دیرباز تا به امروز در فرهنگ ما ایرانیان جایگاه ویژه‌ای داشته است. بسیاری از خانواده‌های ایرانی سمساری را به عنوان محلی مناسب که با هر نوع بودجه‌ای می‌توان در آن خرید کرد، می‌شناسند.

در مورد راه‌اندازی سمساری در تهران یا سمساری در کرج و یا هر نقطه دیگر در ایران باید گفت هر کسی نمی‌تواند به تجارت کالاهای دست دوم وارد شود. دلیل این مطلب نیز مسائل امنیتی و جلوگیری از سرقت لوازم منزل می‌باشد. در واقع برای راه‌اندازی یک سمساری در تهران شخص باید حتما مجوز داشته باشد.

این مجوز در واقع به عنوان یک تاجر به فرد مورد نظر اجازه می‌دهد در مکانی مشخص اقدام به خرید و فروش کالاهای دست دوم کند. این مجوز از طرف شهرداری صادر می‌شود. غالبا هزینه‌ای برای گرفتن این مجوز نیز لازم است. طبیعی است افرادی که بدون مجوز قانونی اقدام به خرید و فروش کالاهای دست دوم شناسایی کنند، مرتکب عملی غیر قانونی شده‌اند.

کسانی که قصد راه‌اندازی سمساری در تهران یا سمساری در کرج دارند، بایستی درخواست کتبی خود را به همراه مدارک شناسایی به دفتر منشی شهرداری تهران یا کرج در منطقه مورد نظر ارائه دهند تا روند درخواست آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. به عبارتی دیگر درخواست مجوز کار سمساری بایستی توسط منشی دفتر شهرداری تهیه و تنظیم شود. پس از آن تحقیقات در مورد سابقه فرد توسط پلیس آغاز می‌شود.

 

معرفی کامل سمساری در تهران

 

تا زمان تمام نشدن تحقیقات معمولا هیچ مجوزی ارائه نخواهد شد. در صورتی که حسن شهرت و سابقه فرد تایید شود، متقاضی یک مرحله به صدور مجوز سمساری نزدیک‌تر خواهد شد. معمولا تمام مجوزهایی که صادر می‌شوند یک ساله هستند و پس از پایان یک سال نیاز به تمدید مجدد آن خواهد بود.

پس از آنکه این مجوز صادر شد، متقاضی می‌تواند کالاهای دست دوم خریداری شده را در یک انبار یا مکان مشخص نگهداری کند و اقدام به خرید و فروش کند. هر زمانی که اداره پلیس قصد بازرسی سمساری در تهران یا سمساری در کرج و یا هر نقطه دیگری را داشته باشد، سمسار موظف است همکاری لازم را با اداره پلیس داشته باشد.

در مورد تعریف لوازم یا کالای دست دوم باید گفت به کالایی دست دوم گفته می‌شود که قبلا توسط فرد دیگری خریداری شده و در واقع در مالکیت آن فرد بوده است و توسط آن فرد استفاده شده است تا زمانی که آن شخص کالای خود را به سمسار می‌فروشد که به این ترتیب از مالکیت فرد خارج می‌شود.

طبیعی است که چنین کالایی به تازگی روز اول نخواهد بود. در واقع درست به همین دلیل است که کالاهای دست دوم سمساری تهران یا سمساری کرج دارای قیمت مناسب‌تری نسبت به نمونه دست اول خود خواهد بود.

سمساری در تهران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

سمساری در تهران به خرید و فروش انواع کالاهای دست دوم، لوازم منزل و به خصوص به عنوان سمساری خرید لوازم چوبی نیز مشغول است. منظور از سمساری خرید لوازم چوبی منظور سمساری است که در آن فرد به خرید و فروش انواع لوازم چوبی مانند میز ناهار خوری، سرویس مبلمان، سرویس خواب و سایر لوازم چوبی مشغول است.

همچنین انواع فرش، تابلو فرش، وسایل آشپزخانه مانند اجاق گاز، یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و ... نیز خرید و فروش می‌شود. هنگامی که برای فروش کالای دست دوم خود به یک سمساری مراجعه می‌کنید باید بدانید یک سمسار برای اینکه بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد و در قبال خرید کالای دست دوم از شما سود خوبی نیز عایدش شود، معمولا 25 تا 50 قیمت اصلی کالای شما را که در حالت خرده فروشی قابل فروش است به شما پیشنهاد می‌دهند.

 

 معرفی کامل سمساری در تهران

 

بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای فروش کالای دست دوم خود تحقیقات خود را در این زمینه و در مورد قیمت و ارزش کالای خود زیاد کنید تا بتوانید نتیجه دلخواه را از فروش کالای خود بگیرید. همچنین بهتر است برای فروش کالای خود به سمساری که کالای مورد نظر شما بیشتر در آن خرید و فروش می‌شود، مراجعه کنید. برای مثال برای فروش لوازم چوبی بهتر است به سمساری خرید لوازم چوبی مراجعه کنید. اما زمانی که شما به منظور خرید لوازم منزل یا کالای دست دوم به سمساری تهران یا سمساری کرج مراجعه می‌کنید، قضیه کمی متفاوت است.

برای خرید کالای دست دوم باید این آمادگی را خود ایجاد کنید که قطعا شما با یک کالای نو و لوکس مواجه نخواهید شد که این مطلب ممکن است کمی توی ذوق شما بخورد. اما خب این مطلب را نیز نباید فراموش کنید که قیمتی که برای کالای مورد نظر پرداخت می‌کنید، بسیار کمتر از قیمت واقعی و به عبارتی ارزش واقعی کالای مورد نظر می‌باشد.

در نظر بگیرید می‌خواهید یک ماشین لباسشویی دست دوم تهیه کنید اگر بخواهید از بازار بخرید باید قیمت زیادی بپردازید اما اگر بخواهید از سمساری در تهران یا سمساری در کرج یا هر سمساری دیگری این وسیله را تهیه کنید می‌توانید با 3/1 قیمت اصلی از یک ماشین لباسشویی دست دوم که حداقل 5 سالی برای شما کار کند، استفاده کنید.

در واقع با پرداخت 3/1 قیمت توانسته‌اید کالای مورد نیاز خود را تهیه کنید. منظور ما از ارزش واقعی کالا همین است که با پرداخت 3/1 قیمت از خدمات ارزشمند کالایی مانند ماشین لباسشویی بهره مند خواهید شد. گاهی اوقات تصمیم به فروش چیزی با ارزش مانند یادگاری شخصی می‌کنید. همچنین در صورتی که کالای مورد نظر شما جزء کالاهای مورد علاقه یک سمسار که کلکسیونر نیز باشد،

قرار بگیرد بخت با شما یار می‌شود و ممکن است سمسار با قیمت پیشنهادی بالاتری از شما کالا را مطالبه کند! برای این کار بهتر است کاملا قبل از فروش به این مطلب فکر کنید که با فروختن کالا حتی اگر پشیمان شوید ممکن است نتوانید مجددا آن کالا را به دست آورید. زیرا آن کالا دیگر از مالکیت شما خارج شده و تحت تصرف فرد دیگری یعنی سمسار قرار دارد. علاوه بر این اگر سمسار هم تمایل به فروش کالا داشته باشد به احتمال %90 کالا را با قیمتی بیشتر به شما خواهد داد. بهتر است از این مسئله عصبانی نشوید زیرا این حق طبیعی و مسلم یک سمسار است.

 

معرفی کامل سمساری در تهران

 

یک سمساری در تهران برای جلو افتادن از رقبای خود چه می‌تواند کند؟

یک سمساری در تهران برای اینکه بتواند از سایر رقبای خود در تهران و سایر نقاط کشور پیشی بگیرد باید امکانات و خدمات متنوع و بیشتری را به مجموعه خود اضافه کند. برای مثال علاوه بر اینکه یک سمساری خوب در تهران باید خدمات قیمت گذاری و خرید لوازم یا کالای دست دوم را در منزل ارائه دهد بایستی این خدمات را به صورت آنلاین نیز انجام دهد.

برای مثال با ایجاد سامانه یا وب‌سایتی برای سمساری خود، مشتری بتواند عکس کالای دست دوم و مشخصات آن را به طور دقیق ارسال کند و سمسار نیز به صورت آنلاین قیمت پیشنهادی خود را  به مشتری اعلام کند و در صورت توافق بین سمسار و مشتری، هماهنگی برای حمل و نقل و پرداخت انجام شود. همچنین در صورتی که شما قصد خرید از سمساری تهران یا سمساری کرج را دارید،

باید به کیفیت و نو بودن کالای مورد نظر خود دقت کنید. البته این بدین معنا نیست که منتظر یک کالای کاملا نو و شگفت انگیز باشید اما پس از مطمئن شدن از کیفیت کالا بهتر است ظاهر آن را نیز کنترل کنید تا خیلی خوردگی و یا زدگی نداشته باشد.

همچنین بسیاری از سمساری‌ها سعی می‌کنند نسبت به رقبای خود 10 الی 15% قیمت بیشتری را به شما هنگام فروش کالای خود اعلام کنند. این نیز یکی از سیاست‌های کاری یک سمسار موفق است که به شما به عنوان مشتری اعلام می‌کند از سایر سمساری‌ها نیز قیمت بگیرید و پس از استعلام قیمت و اعلام آن به شما وی به شما 10 الی 15% قیمت بیشتری پیشنهاد می‌دهد.

 

معرفی کامل سمساری در تهران

 

بسیاری از سمساری‌ها نیز به صورت امانت فروشی کار می‌کنند. یعنی مشتری در صورت نیاز به پول نقد می‌تواند به امانت فروشی مراجعه کند و کالای خود را در آن جا به امانت بگذارد و در صورت امکان به جای آن پول نقد بگذارد و در صورتی که پول را عودت دهد، جنس یا کالای خود را نیز پس بگیرد در غیر این صورت سمسار اجازه فروش کالا را خواهد داشت. البته این قرار معمولا برای مدت زمان مشخصی در نظر گرفته می‌شود و با رضایت طرفین است به این دلیل که زمان در نظر نگرفتن برای این کار باعث بلاتکلیفی سمسار خواهد شد.

سمساری که در کار خود موفق باشد اصل را همیشه بر رضایت مشتری قرار می‌دهد. در واقع صاحب سمساری در تهران یا سمساری در کرج یعنی همیشه سعی می‌کند تا جایی که امکان داشته باشد و برای خودش ضرر نداشته باشد و در منفعت وی تاثیر زیادی نداشته باشد، بالاترین قیمت را به مشتری خود پیشنهاد می‌دهد تا مشتری در صورت نیاز باز هم به همان سمساری مراجعه کنید. در ضمن این کار نیز بسیار خداپسندانه و مورد رضایت خداوند نیز است.